Forum dyskusyjne Małopolskiej Fundacji Pomocy Ludziom Dotkniętym Chorobą Alzheimera

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Co mam robić?
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne Małopolskiej Fundacji Pomocy Ludziom Dotkniętym Chorobą Alzheimera Strona Główna -> Problemy opiekunów
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bozena

PostWysłany: Wto Lut 13, 2007 1:34 pm    Temat postu: Co mam robić? Odpowiedz z cytatem

Sad

Ostatnio zmieniony przez bozena dnia Czw Kwi 19, 2007 11:03 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Zuza_

PostWysłany: Sro Lut 14, 2007 2:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moze sprobuj jeszcze raz sie zglosic po te pampersy i do osrodka po pielegniarke srodowiskowa, koniecznie postaraj sie o wozek dla tesciowej bo bez niego bedzie jeszcze ciezej. Przeciez na chlopski rozum te papierki ktore podpisalas powinny byc tymczasowe.
Jest specjalna technika przewijania osob doroslych, nie trzeba sie silowac ani nie jest to ciezkie taka sama technika mozna kogos ubrac i rozebrac- jesli chodzi o "dolne partie" . Niestety nie umiem jej opisac, tak by wygladalo to sensownie. No i najwazniejsze glowa do gory Smile niestety nie napisze ci ze bedzie dobrze, bo obie wiemy jak bedzie
Powrót do góry
Zuza_

PostWysłany: Sro Lut 14, 2007 2:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zapytaj o to przewijanie pielegniarek, albo w tym osrodku dziennego pobytu, jak ci tam nie zademonstruja to postaram sie opisac
Powrót do góry
Zuza_

PostWysłany: Wto Lut 20, 2007 4:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze nie przerabialam z babcia przewijania strasznie sie tego boje, metode stosowalam na studiach u doroslych głęboko upośledzonych, polecam z calego serca jak nikogo nie znajdziesz kto ci powie to ja sprobuje, zobaczymy jak to wyjdzie

Ja tez wszedzie gdzie pojde slysze, ze to dla ludzi biednych, jak zaproponowalam jednej pani ze zaplace za babcie, albo chociaz w jakis jnny sposob wspomoge osrodek finansowo, byla oburzona jak tak mozna, powiedziala ze traktuje babcie przedmiotowo i jak ja tak moge, bo przeciez caly dzien siedze w domu, wiec chyba babcia nie stanowi dla mnie takiego obciazenia...
Oj strasznie mi bylo wtedy przykro... ale pozniej sobie pomyslalam ze to tylko glupia baba Twisted Evil
Powrót do góry
bozena

PostWysłany: Sro Lut 21, 2007 1:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sad

Ostatnio zmieniony przez bozena dnia Czw Kwi 19, 2007 11:05 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zuza_

PostWysłany: Pią Lut 23, 2007 12:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rzeczywiscie szkoda ze tak malo osob tu zaglada Confused milo byloby porozmawiac z innymi ludzmi ktorzy maja takie same problrmy. Powymieniac sie doswiadczeniami... moze z czasem

Padaczka jest bardzo niebezpieczna, a przy kazdym ataku traci sie kolejne polaczenia nerwowe, co moz powodowac nasilenie objawow i szybszy postep choroby- tak mi sie wydaje. Cale szczescie u mojej babci nie ma atakow, mialam troszke do czynienia z padaczka w pracy i na studiach ednak niewiele juz pamietam bo nie pracuje w zawodzie.
Powrót do góry
bozena

PostWysłany: Pią Lut 23, 2007 9:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sad

Ostatnio zmieniony przez bozena dnia Czw Kwi 19, 2007 11:22 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zuza_

PostWysłany: Nie Mar 25, 2007 4:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj chyba sie troszke pospieszylas Smile troszke mnie nie bylo- maly urlop od babci i reszty swiata goraco polecam po prostu lepiej naladowac akumlatorkow nie moglam, ale juz wracam i postaram sie zagladac tu czesto, jak sprawa przewijania, znalazlas cos?
No i co powiedzial lekarz o tych atakach?
Pozdrawiam
Wypoczeta zuzka:D Very Happy
Powrót do góry
bozena

PostWysłany: Nie Mar 25, 2007 11:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sad

Ostatnio zmieniony przez bozena dnia Czw Kwi 19, 2007 11:06 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Matsu

PostWysłany: Pon Mar 26, 2007 11:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podpytaj neurologa. Padaczka, albo raczej efekty specjalne zbliżone do padaczki, mogą być wywołane złą kombinacją leków. Niestety, nie pamiętam które wchodziły w grę u mnie. Przechodzilismy to parę lat temu. Na pewno był nootropil i jakiś lek na cisnienie.

Cytat:
I jak oni mi ją zwrócą do domu,to boję się że już tylko na leżąco.No a wtedy już się zacznie...
Spodziewaj sie raczej poprawy. Tak było w przypadku mojej. Myślę, że zapakują jej serię kroplówkek, która mocno poprawi pracę mózgu, kojarzenie i motorykę. Później pilnowalismy, żeby tak raz w roku zafundować jej taki mały tuning.

Wózków inwalidzkich nie dają. Nie widzą potrzeby. Evil or Very Mad Chociaż może być też i tak, że jak A. raz usiądzie na wózku to potem nie wstanie. Mysmy lekarzy wzywali do domu.

Cytat:
Nie chcę mieć wyrzutów sumienia jakby kiedyś coś się stało.
Nawet tak nie myśl! Wpędzisz się w chorobę, tak jak ja i cała moja rodzina. Żyjemy z A., nie dla nich.

Cytat:
Ale obiecałam sobie,że jeżeli teściowa wróci do domu jako roślina,to wpadam do gabinetu i wygarnę wszystko tej zakichanej pani neurolog.
I to jest słuszna koncepcja. Porządna awantura u lekarza zawsze działa oczyszczająco. Twisted Evil

Krew, itd.: moja lekarka rodzina sie kiedyś wygadała. Podstawowe badania robi sie po to, żeby sprawdzić na ile leki neurologiczne uszkadzają organy wewnętrzne.
Powrót do góry
bozena

PostWysłany: Pon Mar 26, 2007 12:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sad

Ostatnio zmieniony przez bozena dnia Czw Kwi 19, 2007 11:07 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Psycholog
FUNDACJA

PostWysłany: Pon Mar 26, 2007 1:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lekarz neurolog powinien mieć jakąś wiedzę na ten temat. Sugeruję skierowanie się do innego lekarza.
Padaczka na pewno nie zawsze towarzyszy chorobie, i może mieć wiele przyczyn - dlatego konsultacja neurologiczna jest niezbędna.
Powrót do góry
Matsu

PostWysłany: Pon Mar 26, 2007 1:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bozena napisał:
No,nie wiem od czego zacząć...tyle tego Rolling Eyes
To ja się rzuciłam ze wszystkim na raz Razz

Cytat:
Jak tak razem idziemy do innego pomieszczenia sprawia wrażenie wystraszonej.
Moja ma takie 15 minutowe czasy czuwania. po tym czasie zapomina wszystko. Spróbuj sobie wyobrazić, jeżeli wystarczy Ci wyobraźni. Confused Nie wiesz, gdzie drzwi, gdzie okna, nie wiesz gdzie Cie prowadzą, nie wiesz skąd się wzięłaś w takim a takim pomieszeniu.

Cytat:
Dlatego boję się tego szpitala.
u mojej odbywało się bezboleśnie. Być może dzięki tym kroplówkom. Np. przywiozłam ją do domu, a ona "wiedziała", gdzie jest: "acha, to jest ten dom, w którym mieszka moja córka, tak?" I tak jak pisze Zuza,odpoczniesz, a to jest na wagę złota.

Cytat:
I nie tylko dlatego,bo robi się ciepło i można by ja wyprowadzić na dwór,na spacer.
Mojej wystrczał fotel na zewnątrz i kocyk. Spacerki dopowiadała sobie sama Razz

te padaczki są niepokojące. Myslałaś o zmianie neurologa? Myśmy zaliczyli chyba z pięciu, zanim trafiliśmy na taką,która po prostu rozumie sytuację.
Powrót do góry
bozena

PostWysłany: Pon Mar 26, 2007 1:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sad

Ostatnio zmieniony przez bozena dnia Czw Kwi 19, 2007 11:08 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Matsu

PostWysłany: Pon Mar 26, 2007 1:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ani balkonu, ani nic? Kiepsko.

Odnosnie lekarzy,

Ja usiadłam z ksiązka tel i obdzwaniałam lekarzy, tak długo aż trafiłam na trafiłam na fantastyczną panią doktor. Jak zapytałam o doświadczenie, to usłyszałam w odpowiedzi "A co ja się chwalić będę? Wizyta zapoznawcza w piątek o 18 może być? Pieniądze? Niech mnie nie obraża!"

Dzieki selekcji telefonicznej odpadł m.in. dr n. med neurolog-psychiatra-geriatra, nieprawdopodoby buc.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne Małopolskiej Fundacji Pomocy Ludziom Dotkniętym Chorobą Alzheimera Strona Główna -> Problemy opiekunów Wszystkie czasy w strefie GMT
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: